В тому році вперше замаринувала дрібні помідорки у такий спосіб. Порадила мені його сусідка, цього року консервую в такий спосіб більше помідор, потрібно лише бадилля моркви і більше нічого!
Помідорки з першої пробної партії ми випробували буквально за тиждень після приготування і дружно визнали, що нічого подібного ми ще не пробували. Смак виявився дуже і дуже приємним, я навіть сказала б – благородним.
Як радила сусідка, у банки з помідорами не додається більше нічого, крім морквяного бадилля та маринаду. І, як я зрозуміла надалі, саме це і грає вирішальну роль. Поєднання – незрівнянне! І всі інші спеції та прянощі були б відверто зайвими і порушили б цю “гармонію”. Навіть мій улюблений часник.
А оскільки не потрібно підбирати ні спеції, ні трави, рецепт здався мені просто легким.
Ну, і звичайно, вважала просто необхідним написати про цей рецепт моїм улюбленим читачам: раптом хтось, як я, ще не пробував цю красу, яка ще й дуже швидко готується, а взимку ще швидше з’їдається!
Спробуйте приготувати хоча б трохи – не пошкодуєте!
Маринад у рецепті я використала один із своїх улюблених, який використовую і в інших “помідорних” рецептах. Робиться не на оцті, а в лимонній кислоті. На мій погляд, лимонка якнайкраще підходить до помідорів. Але судити Вам!
Інгредієнти:
Дрібні помідори
Морквяне бадилля (більше)
Маринад для помідор:
На 1 л води:
Сіль 2 ст. л.(без гірки)
Цукор 4 ст. л.
Лимонна кислота 1 ч. л. (З невеликою гірочкою)
Порада! Якщо раптом під рукою не було лимонної кислоти, можна замінити її десертною ложкою оцтової кислоти 70%. Але все ж таки дуже рекомендую потім спробувати і з лимонкою.
Якщо бажаєте, щоб помідори вийшли малосольними, сіль можна зменшити до 1,5 і навіть до 1 ст. л. Але це вже – на любителя.
Приготування:
Помідори та морквяне бадилля промиваємо, даємо стекти воді. Миємо банки.
Ставимо на плиту чайник із водою.
При бажанні розколюємо помідорки. Я цього не роблю, у мене вони чомусь все одно тріскаються, тому цей етап я пропускаю.
У чисті банки на дно укладаємо по пучку морквяного бадилля.
Заливаємо окропом із чайника, накриваємо кришками та залишаємо хвилин на 10.
Тим часом, готуємо маринад. Кип’ятимо воду з цукром та сіллю, коли закипить, додаємо лимонну кислоту. Залишаємо кипіти на мінімальному вогні.
З банок по черзі зливаємо воду.
Відразу заливаємо киплячим маринадом і закручуємо банки. Перевертаємо їх на кришки.
Помідори мариновані
Ну от і все! Ні стерилізувати, ні укутувати не треба! Охолоджуємо і прибираємо в підвал або інше прохолодне місце. За тиждень можна навіть знімати пробу.
Помідори мариновані з морквяним бадиллям
Друзі, якщо вам сподобався рецепт, пишіть в коментарях, буду вдячна всім за рекомендації чи доповнення, а також за Ваші цінні поради і рецепти!