27.06.2022

Домашнє “шампанське” з листя чорної смородини! Сусіди будуть випрошувати у вас цей рецепт

Від fcvomond

Чорна смородина славиться не лише своєю корисною ягодою, насиченою вітамінами. Варто звернути увагу на листя чорної смородини. Вони не менше ягід просякнуті корисними речовинами

Звичайно, можна заварювати з листя чорної смородини зелений запашний чай, але ми пропонуємо вам виготовити ігристе вітамінне “шампанське”.

Технологія виготовлення такого шампанського в домашніх умовах дуже проста.

Беремо 200 гр листя чорної смородини. Листя ретельно промиваємо під струменем холодної проточної води і дрібно ріжемо ножем.

Цією зеленою масою заповнюємо трилітрову банку. Кип’ятимо 2,5 літри води. Окріп виливаємо у банку з листям і залишаємо на 12 годин. За цей час вода охолоне і прийме в себе усі корисні речовини, що містяться в листі чорної смородини.

Далі рідина зливається, листя викидається.

До отриманої рідини додаємо за смаком цукор, лимонну кислоту або лимонний сік. Також треба додати півчайної ложки сухих активних дріжджів і ретельно перемішати.

Ставимо банку з майбутнім шампанським в тепле місце.

Через п’ять-шість годин почнеться бродіння, яке супроводжуватиметься утворенням дрібних бульбашок. Процес бродіння повинен тривати не менше 7 годин. За цей час напій насититься вуглекислотою.

Потім наше “шампанське” зливаємо в пластикову пляшку, щільно закриваємо і ставимо у холодильник на 5-6 годин.

Після усіх цих маніпуляцій домашнє “шампанське” з листя чорної смородини можна дегустувати.

За смаком цей напій дійсно нагадує “шампанське”, в нім є невелика кількість алкоголю, але найголовніше, ця наявність вітамінів.

Вітамінне “шампанське” з листя чорної смородини прекрасно вгамовує спрагу. Його можна готувати упродовж усього літа.

Джерело