30.07.2022

Молода маринована кукурудза. Вся моя родина обожнює таку кукурудзу!

Від fcvomond

Маринована кукурудза в качанах на зиму

Маринована кукурудза в качанах – молода

Для маринування візьмемо молоду кукурудзу. Її зерна практично білого, молочного кольору, а качани завдовжки не більше 15-18 см, з урахуванням листя. Ще знадобиться вода, 9% оцет, горошки чорного перцю (за бажанням), відвар, що залишився після варіння качанів, а також сіль, цукор – для маринаду.

Готуємо:

Очистіть качани від листя і волосків, добре помийте і обсушіть на рушник. Відваріть їх на невеликому вогні, в потрібному для наповнення банок кількості води. Досить готувати всього 5 хв. Після цього дістаньте качани, облийте проточною холодною водою. Викладіть на рушник, щоб вбралася зайва вода.

Поки кукурудза «відмокає», підготуйте банки і кришки: їх гарненько помийте, краще з содою, поставте горловинами вниз в широку каструлю з водою, туди ж опустіть кришки закаточні, закип’ятіть. Зменшіть жар і стерилізуйте 15 хв. Дістаньте гарячі банки (щоб не обпектися, надіньте на руку кухонну рукавичку або оберніть банку сухим рушником). Поставте горловинами вниз на чистий рушник. Кришки залиште в каструлі з водою.

Тепер займемося маринадом: на 1 л кукурудзяного відвару покладіть 1 ст. л солі, 2 ст. л цукру, влити чверть склянки оцту. Закип’ятіть маринад, варіть 3 хв.

Розкладіть качани по банкам. У кожну додайте по 3 горошини перцю, залийте гарячим маринадом. Накрийте банки закаточними кришками, помістіть в каструлю з гарячою водою, доведіть до кипіння. На пастеризацію піде близько години, при малому кипінні. Така тривала пастеризація запобіжить консерви від закисання.

Коли вийде потрібний час, банки дістаньте, закрутіть кришками. Переверніть догори денцями, укрийте ковдрою. Через добу можна поставити їх на зберігання.

Зріла кукурудза з овочами – пряна

Для цього рецепта підійдуть як молоді, так і повністю дозрілі качани. Ми будемо маринувати саме дозрілу кукурудзу.

Нам знадобиться: зріла кукурудза з жовтими, твердими зернами. На два великих качана візьмемо: 1 морквину, кілька листя смородини, а також малини або вишні, 2 ч. л солі, 2 ст. л цукру, 4 ст. л 9% оцту, 6 горошин суміші перців, відвар кукурудзи.

Готуємо:

Відваріть качани в достатньому для маринування кількості води. Відвар нам знадобиться для маринаду. На літрову банку піде приблизно 0,5-0,7 л. Варіть довго, до м’якості. Періодично додавайте окріп в википає воду.

Поки качани варяться, підготуйте банки і кришки: помийте, стерилізуйте. Як це зробити, ми докладно описали в попередньому рецепті.

Займемося маринадом: коли дістанете відварені качани, покладіть їх на чисте блюдо. А готовий відвар використовуйте для маринаду. Додайте в нього потрібну кількість солі, цукру, влийте оцет. Варіть 5 хв.

На дно кожної гарячої банки покладіть по листку смородини, вишні (або малини), додайте порізану кружечками половинку моркви. Качани порізати гострим ножем на брусочки 6 див. Щільно складіть в банку.

Залийте гарячим маринадом, киньте кілька горошин перцю. Накрийте кришками. Поставте банки в широку каструлю, наповнену гарячою водою для пастеризації. На це піде близько години.

Готові консерви закатаю, переверніть, щільно накрийте ковдрою. Через добу можна прибрати на зберігання.

Джерело