29.10.2022

Помідори, квашені з цукром: можна відразу на стіл, а можна прибрати на зиму

Від fcvomond

Квашені помідори за цим рецептом дещо відрізняються від звичайних. Ми рекомендуємо тобі разочок спробувати зробити саме за цим рецептом. Їх смак багатший і насичений. Швидше за все, він залишиться з тобою надовго! Процес закваски будь-яких овочів полягає в тому, щоб використовувати бактерії. Навіть коли ми добре вимиємо овочі, на їх поверхні все одно залишаються мікроорганізми, які забезпечать необхідне нам бродіння.

Для того, щоб квашені овочі простояли довше, їх потрібно правильно зберігати. Буде ідеально, якщо в твоєму розпорядженні є холодний підвал або льох. Якщо немає, то зберігати можна в холодильнику, але там мало місця. Або ж з’їсти все відразу і роздати родичам.

Необхідні інгредієнти

  • 8 кг помідор
  • 5 л води
  • 350 г солі
  • 2 гострих перці
  • 1 корінь хрону
  • 10 зубчиків часнику
  • 1 болгарський перець
  • листя вишні, хрону, малини, смородини
  • 5 ст. л. з гіркою цукру

Як приготувати помідори, квашені з цукром

Дані пропорції підходять для 10-літрової посуди, тому для початку переконайся, що така у тебе є. Добре її вимий і висуши на сонці.

Наступний важливий крок – вибрати правильні помідори. Вони не повинні бути переспілими, занадто м’якими і з зовнішніми дефектами. «Бичаче серце» теж не підійде.

Вибери помідори, як на знімку, і добре їх вимий. Потім склади їх в ємності, де вони висохнуть.

Тепер займемося розсолом. Найкраще тут підійде звичайна кам’яна сіль. Врахуй, що в ній є деякі чорні вкраплення, але з цим ми розберемося пізніше. Поки висип її в воду, розмішай, і нехай вона розчиниться.

Потім в 10-літрове відро склади на дно трохи листочків смородини, вишні, малини, хрону. Розріж навпіл хрін, гострий перець і зубчики часнику.

На зелень виклади більше половини помідорів, а потім додай ще зелені, часнику, перцю до смаку.

Після цього виклади решту помідорів. Тепер накрий все останнім шаром запашної зелені.

У 5-літрове відерце висип цукор, а потім залий його раніше приготованим розсолом. Всі чорні вкраплення за цей час осядуть на дно і не потраплять в готовий продукт.

Коли цукор розчиниться, вилий всю рідину в відро з помідорами і зеленню. Накрий його зверху кришкою, але не закривай. Вона не повинна щільно прилягати.

Рекомендації

Якщо відразу ж поставити відро в холодне місце, то вони готові будуть тільки через місяць. Що добре, якщо ти хочеш зробити заготовку на зиму. Якщо ж ти хочеш спробувати їх якомога швидше, то витримай помідори при кімнатній температурі приблизно 3 дні.

Ще один гарний варіант полягає в тому, щоб почекати, поки помідори закваситься в теплі, а після підготувати до тривалого зберігання. Для цього потрібно зверху викласти шар марлі, на нього висипати гірчичного порошку, а потім закрити капроновою кришкою. Так можна уникнути появи цвілі.

Дуже сподіваємося, що ти вирішиш спробувати зробити в цьому році помідори по цьому новому рецепту. Господині обіцяють, що смак буде незабутнім!

Джерело