13.03.2023

Як правильно пекти пасочки в паперових формах

Від fcvomond

Як правильно пекти паски в паперових формах – цей важливий аспект господині часто не беруть до уваги, але ж від цього залежить кінцевий результат приготування пасхальної випічки і, без перебільшення, успіх всього процесу.

У цьому матералі редакція Популярне розкаже, як обробити паску перед тим, як поставити її в духовку. Також ми нарешті розберемося з тим, при якій температурі і які види тіста модна готувати в паперових формах.

Як пекти паски в паперових формах

Правильно покриваємо жовтками

Перед випіканням пасхальної випічки вироби з тіста змащують різними оздоблювальними напівфабрикатами. З цією метою можна використати злегка збитий яєчний жовток (як правило, його змішують з невеликою кількістю теплої води), оздоблювальну крихту і крем.

Яєчними жовтками поверхню пасок та іншої пасхальної випічки зручно покривати м’яким кулінарним пензлем. Якщо занадто сильно бити пензлем по поверхні паски, тісто, особливо деякі його види, легко обпадають. Порада: змащуйте паску на робочій поверхні стола і ставте на деко вже в готовому вигляді.

Якщо будете змащувати поверхню пасок прямо на деку, є ризик, що ви розбризкаєте жовткову масу по його поверхні. В результаті отримаєте зайвий нагар. Поверхня паски перед випіканням повинна бути покрита густо, рівномірно, але без стікаючих по краях надлишків. Саме так утвориться тонка, щільна і блискуча скоринка.

Зверніть увагу на те, що змащені жовтками паски випікають в незволоженій духовці, оскільки пар нейтралізує блиск яєчного мастила і розчиняє цукрову пудру, якщо вона передбачена за рецептом.

Якщо поверхню пасок перед випіканням ви не змащували жовтком, то зазвичай за рецептом передбачено, що потрібну кількість яєць додають в тісто. Детальніше про те, як пекти паски в паперових формах відео нижче.

Температура випікання

Тепер зупинимося на ще одному важливому моменті – скільки часу пекти паски в паперових формах. Традиційно паски в паперових формах випікають в добре розігрітій духовці при температурі від 180 до 200 градусів. Важливо орієнтуватися в оптимальній температурі для інших видів пасхальної випічки. Орієнтуйтеся на те, що міні-паски або булочки із здобного тіста вагою від 100 г випікають при температурі 200-220 градусів протягом 14-16 хвилин.

Якщо використовуєте листкове тісто, випікайте його при температурі 230-270 градусів. Це необхідно для того, щоб попередити витікання масла і забезпечити якісне пропікання. Для бісквітного тіста знадобиться температура 200-220 градусів і близько 40 хвилин.

Залежно від розмірів виробу, випікати їх в деяких випадках потрібно одну годину. Якщо випікаєте з бісквітного тіста тонкі коржі, то знадобиться близько 10 хвилин. Пісочне тісто зажадає більш високої температури – 220-250 градусів і за часом 15 хвилин. Для заварного тіста, з якого іноді готують паски, буде потрібно не менше 30 хвилин випікання при температурі 180-200 градусів.

Дуже важливий момент – не допускати струшувань і інших різких рухів пасок, які вже підійшли в паперових формах. Як тільки ви поклали тісто у форму, залишили його підходити, не допускайте, щоб паски опадали. Обережно ставте формочки на деко і так само плавно поставте в духовку.

Золоте правило випікання пасок

При випіканні пасок важливо забезпечити конвекцію, в такому випадку вони рівномірно пропекутся з усіх боків. Якщо при випіканні досить пару, то на тісті не буде передчасно утворюватися скоринка, яка потім лопається. А ви певно бачили, як при випіканні деяких видів пасок зверху на них утворюються розриви і розломи.

Особливо важливо забезпечити достатню кількість пари при випіканні великих пасок в паперових формах. Для цього на початку випікання потрібно обприскати виріб малою кількістю теплої води і поставити в духовку при температурі як мінімум на третину нижче основної.

Через 5-10 хвилин в залежності від величини вироби його обприскують ще раз і включають повну температуру. До кінця випікання обприскуйте тісто ще раз. Таким чином, тісто при випіканні буде розширюватися і не буде покриватися скоринкою, що стягує. Повільне прогрівання гарантує те, що все тісто пропечеться.

Що ж стосується пасок середнього і малого розмірів, то для того, щоб вони не підгоріли і не покрилися твердої скоринкою, на нижнє деко зазвичай наливають невелику кількість гарячої води. В такому разі паски відразу ставлять випікати при заданій температурі. В даному випадку легкі і щільні форми з паперу ідеально підходять для випікання пасок. Таким чином, відпадає питання, чи можна пекти паски в паперових формах.

І ще кілька важливих рекомендацій при випіканні пасок в паперових формах

Використовуйте тільки свіжі, живі (не сухі!) дріжджі і борошно тільки вищого гатунку. Обов’язково просіваємо його перед використанням. Те ж саме стосується вершкового масла. Воно повинно бути свіжим, а перед замішуванням тіста його розм’якшують при кімнатній температурі або розтоплюють.

Завершальний етап – виймаємо паски з паперових форм

Виймайте готові паски з паперових формочок після того, як вони трохи охолонуть. Маленькі пасочки можна і зовсім залишити в формах, прикрасити, а потім дарувати близьким і друзям на Світле Христове Воскресіння. Поверхню таких пасок прикрашають, не виймаючи їх з форм. Просто акуратно покривайте верхівку за допомогою кулінарного пензлика глазур’ю і присипками. Можна використовувати дрібно нарубані горіхи, цукати і родзинки.

Якщо мова йде про високі пасочки, то щоб вони не опали, викладіть їх на рушник, покладений на тугу подушку чи іншу м’яку поверхню. Зверху паску накрийте ще одним рушником. При охолодженні тісто ще трохи «зміцніє». Після цього можна перекладати паску на блюдо, покрите серветкою.

Отже, чи зручно пекти паски в паперових формах? Ви переконаєтеся, що не тільки зручно, але й дуже практично і естетично.

Джерело