Хитрощі і рецепт приготування пишних оладок на кефірі
Кефір необхідно використовувати кімнатної температури, не холодний. Так молочна кислота і сода будуть краще взаємодіяти. В кінцевому результаті оладки будуть більш пишними і ароматними.
Після замісу тісто має постояти деякий час при кімнатній температурі (від 15 до 30 хв). Не залишайте в ньому ложку або ополоник.
Після того, як тісто постоїть, перемішувати його більш не потрібно. Це теж впливає на пишність оладок.
Можна фантазувати і додавати в оладки родзинки, курагу, яблука, айву. Загалом, наповнювати їх на свій смак. Але найголовніше, не кладіть всього багато, щоб це не вплинуло на їх пишність. Потрібно зовсім трохи, щоб додати аромату.
Смажити оладки потрібно на середньому вогні при закритій кришці. Як тільки знизу вони почнуть рум’янитися, а зверху з’являться дірочки, можна їх перевертати. Бажано робити це лопаткою.
Інгредієнти:
- 0,5 л кефіру
- 1 яйце
- 1-1,5 ст.л. цукру
- 1/3 ч.л. солі
- 0,5 ч.л. соди
- 350 г борошна
Кефір виливаємо в миску, додаємо яйце, цукор і сіль. Все ретельно перемішуємо вінчиком.
Потім висипаємо борошно і соду (соду потрібно додавати саме з борошном, не раніше).
Потім розмішуєте тісто. Воно досить густе, але не бійтеся – промісити. Тісто розмішуйте відразу добре. Тому що це тісто більше розмішувати не потрібно. Йому це протипоказано!
Отже ви замісили тісто – тепер можете сміливо забути про нього на 10-15 хвилин (якщо кефір з холодильника, то краще «забути» хвилин на 20-30). За цей час почнеться реакція соди з кислотою в кефірі, підуть бульбашки.
Тісто підніметься незначно і його структура зміниться. Ну і клейковина набрякне, само-собою. Потім включайте плиту, ставте сковороду. Я ставлю мокру сковороду – чекаю коли вона висохне – значить прогріється, наливаю олії.
Отже олія нагрівається. Ви берете ложку і починаєте зачерпувати тісто. Однією стороною ложки берете тісто біля стінки миски. Потім так само акуратно тісто викладаєте в сковороду. Не рвете його, чи не струшує. А відділяєте.
Можна навіть обрізати надлишки притиснувши край ложки до стінки миски/
Виклали – смажите. Повільно. Дивіться на оладки – по ним стає зрозуміло, коли їх пора перевертати.
Дайте йому ще трохи часу, тому що зі зворотного боку оладки смажаться швидше. Якщо по краю оладки вже видно, що тісто знизу зчепилося як мінімум на дві третини – можна перевертати.
Підводите лопатку під оладок повністю і перевертаєте одним рухом. Більш рідке тісто, звичайно ж, розтечеться. А наше тісто – нітрохи. Навпаки, ще лише сильніше підніметься. Ах, так, трохи не забула – виливаючи тісто на сковороду, враховуйте, що оладки збільшаться в розмірі в два рази і тому дотримуйтеся дистанції.
Коли підсмажуєте оладки з вивороту – то не бійтеся, піднімайте їх лопаткою і дивіться як присмажився низ.
Готову партію знімаєте – відразу ж підливайте олію щоб рівень був однаковий.
Олію підлили – не чекайте коли воно нагріється – знову і відразу викладайте тісто і смажте далі.
На другому заході і наступних я вже починаю зменшувати-додавати вогонь (вище про це розповідала). Тому що сковорода нагріває сильніше, а нам сильніше не треба.