Пляцок “Тарасові вуса”: неймовірна смакота, готується дуже просто, а в результаті шикарний результат (покроковий рецепт приготування
Смачний, ароматний, гарний та цікавим виходить торт “Тарасові вуса”, а в розрізі який красивий. В основі шоколадно-горіховий манник, рулетний шар – сирний з маковою начинкою та вишнями, все це завершує желейний сметанний крем.
Колись я вже ділилась цим рецептом, і хоч він облетів вже увесь інтернет, але я все одно хочу ним з Вами дуже поділитись, можливо хтось ще не готував – тоді дуже рекомендую!
Інгредієнти:
На форму ~ 22 см
Шоколадний корж:
- 400 грам сметани
- 2 яйця
- 5 ст. л. цукру
- 5 ст. л. какао
- 1/2 склянки горіхів (фундук)
- 4 ст. л. олії
- 1,5 склянки манки
- 1/2 ч. л. соди
Рулетний шар:
- 150 грам сиру
- 50 грам цукру
- 50 грам сметани
- 50 грам олії
- 1 яйце
- 1/2 ч. л. соди
- 1 пакетик ванільного цукру
- 3 склянки борошна (+/-)
Макова начинка:
- 1 склянка маку
- 3 ст. л. цукру
- 100 мл води
- 300-400 грам вишні
Крем:
- 500 грам сметани
- 200 грам йогурту без добавок або кефіру
- 1 склянка цукру
- 1 пачка ванільного цукру
- 30 грам желатину
- 100 мл води
Для прикраси:
- 1 склянка вершків 33-35%
- 1-2 ст. л. цукру (цукрової пудри)
- шоколад/печиво/залишки коржа
Приготування:
Шоколадний корж. Горіхи подрібнити у блендері.
У тарілці змішати цукор, манку, какао, горіхи та соду. В іншій мисці змішати сметану, яйця та олію. З’єднати із сухою сумішшю.
Випікати у формі хвилин 30-40 при температурі 170-180 градусів. Але не перепекти!
Макова начинка. 1 склянку маку подрібнити в кавомолці, висипати в каструльку, залити її 100 мл гарячої води, поставити на вогонь і випарувати воду на невеликому вогні. Додати 3 ст. цукру, перемішати.
Рулетний шар. Яйце розтерти з цукром, попередньо розтертим сиром, сметаною та олією, додати борошно з содою і замісити тісто.
Поділити тісто на 4 однакові шматочки. Кожен шматочок тіста розкачати прямокутний пласт, рівномірно розподілити макову начинку. По одному краю викласти вишні (трохи віджаті від соку). Згорнути рулети, добре защипнути.
Викласти по спіралі в таку ж діаметром форму, що і випечений темний корж.
Випікати 25 – 30 хвилин за темп.180 град. Обережно вийняти з форми, рулети виходять одним коржем.
Крем. Желатин приготувати за інструкцією, дати трохи охолонути.
Сметану змішати з кефіром, цукром та ванільним цукром в однорідну масу, і щоб цукор розчинився. Додати желатин та швидко перемішати.
Складання торта. Темний корж розрізати на дві частини (у рецепті випікся з гіркою, її зрізала та залишила для прикраси).
Форму (форма та ж, що випікалися коржі та рулети) вистелити фольгою (дно та стінки, якщо форма не дуже висока – зробити висоту з фольги). Викладаємо у форму один темний корж, зверху виливаємо половину крему. На крем акуратно викладаємо корж із рулетів, зверху – другу половину крему. Накриваємо другим темним коржем.
Ставимо в холодильник для застигання на 6 годин, краще на ніч.
Потім покрити весь торт тонким шаром збитих вершків (1 склянка вершків не менше 33% збити з 1-2 ст. л. цукру).
Обсипати подрібненим шоколадним печивом (у мене подрібнена частина коржа). Можна обсипати тертим шоколадом, можна залити глазур’ю або прикрасити на власний смак.