Куряча тушонка для ледачих: смачніше, аніж з магазину
Бувають дні, коли зовсім не хочеться витрачати час на приготування вечері. На допомогу прийде зручна заготівка – смачна тушонка з курки. Витратьте день на її приготування, і відмінна вечеря буде завжди чекати в холодильнику.
Вам знадобиться:
- цілі тушки бройлерних курчат;
- банки з кришками (по півлітра);
- велика каструля;
- старий рушник;
- сіль, лавровий лист, перець горошком
Куряча тушонка, покроковий рецепт приготування
Розріжте курятину на порційні шматочки. Спинки, хрящі, нижні частини гомілки і крила будемо варити окремо.
У тушонку підуть лише кращі частини. А з останків м’яса потрібно зварити густий бульйон.
У попередньо простерилізовані банки кладемо лавровий лист і кілька горошин перцю. Потім ємність на половину заповнюємо м’ясом, гарненько його утрамбовуючи. Після цього в майбутню тушонку потрібно засипати половину чайної ложки солі. Далі банку наповнюємо м’ясом по «плечі», і додаємо ще половину ложки солі. Шматочки курки кладемо шкіркою вниз.
Дно глибокої широкої каструлі необхідно вистелити рушником. Так скло не буде стикатися з металом і не трісне при готуванні.
Наповнені банки з куркою виставляються на рушник, попередньо прикривши кришками. Каструлю потрібно наповнити теплою водою по «плечі».
Зверху кришки прикриваємо вантажем, наприклад важкою сковородою. Це потрібно, щоб банки не спливали при кипінні і не переверталися. Після закипання води тушонку готуємо на повільному вогні п’ять годин.
Шматочки які залишились заливаємо водою так, щоб вона їх повністю покрила і варимо наваристий бульйон. Він буде готуватися весь той час, що і тушонка.
Після п’яти годин на плиті частину бульйону з банок википить. Слід долити бракуюча з каструлі до самого горлечка.
Після цього можна закручувати кришки і остуджувати тушковану курку при кімнатній температурі.
Коли тушонка охолоне, її слід перемістити в холодильник або льох. Ця страва може зберігатися всю зиму і не втратити свого чудового смаку.