24.06.2022

Як приготувати пишні і повітряні оладки? Ділимося хитрощами і класним рецептом

Від fcvomond

Хитрощі приготування оладок:

 • Кефір необхідно використовувати кімнатної температури, не холодний. Так молочна кислота і сода будуть краще взаємодіяти. В кінцевому результаті оладки будуть більш пухкими і ароматними.
 • Після замісу тісто має постояти деякий час при кімнатній температурі (від 15 до 30 хв). Не залишайте в ньому ложку або кохлю.

Важливо!

Після того, як тісто постоїть, перемішувати його більше не потрібно. Це теж впливає на стан оладків.

Можна фантазувати і додавати в оладки родзинки, курагу, яблука, айву. Загалом, готуйте їх на свій смак. Але найголовніше, не кладіть всього багато, щоб це не вплинуло на їх смак. Потрібно зовсім трохи, щоб додати аромату.

Смажити оладки потрібно на середньому вогні при закритій кришці. Як тільки знизу вони почнуть рум’янитися, а зверху з’являться дірочки, можна їх перевертати. Бажано робити це лопаткою.

Оладки на кефірі

Складові:

 • 0,5 л кефіру
 • 1 яйце
 • 1-1,5 ст.л. цукру
 • 1/3 ч.л. солі
 • 0,5 ч.л. соди
 • 350 г борошна

Рецепт приготування

 1. Кефір виливаємо в миску, додаємо яйце, цукор і сіль. Кефір краще щоб був кімнатної температури, але у мене він був з холодильника і все одно все чудово вийшло!
 2. Все ретельно перемішуємо вінчиком.
 3. Потім висипаємо борошно і соду (соду потрібно додавати саме з борошном, не раніше)
 4. Потім розмішуєте тісто. Воно досить густе, але не бійтеся — промісите. Тісто розмішуйте відразу добре. Тому що це тісто більше розмішувати не потрібно. Йому це протипоказано!
 5. Отже ви замісили тісто — тепер можете сміливо забути про нього на 10-15 хвилин (якщо кефір з холодильника, то краще «забути» хвилин на 20-30). За цей час почнеться реакція соди з кислотою в кефірі, підуть бульбашки.
 6. Тісто підніметься незначно і його структура зміниться. Ну і клейковина набрякне, само-собою. Потім включайте плиту, ставте пательню. Я ставлю мокру пательню — чекаю коли вона висохне — значить прогріється, наливаю олію.
 7. Отже олія нагрівається. Ви берете ложку і починаєте зачерпувати тісто. Однією стороною ложки берете тісто біля стінки миски. Потім так само акуратно тісто викладаєте в сковороду. Не рвіть його, не струшуйте. А відділяйте.
 8. Можна навіть обрізати надлишки притиснувши край ложки до стінки миски.
 9. Виклали — смажите. Повільно. Дивіться на оладки — по них стає зрозуміло, коли їх пора перевертати.
 10. Дайте їм ще трохи часу, тому що зі зворотного боку оладки смажаться швидше. Якщо по краю оладки вже видно, що тісто знизу зчепилося як мінімум на дві третини — можна перевертати.
 11. Підводьте лопатку під оладок повністю і перевертайте одним рухом. Більш рідке тісто, звичайно ж, розтечеться. А наше тісто — нітрохи. Навпаки, ще сильніше підніметься. Ах, так, мало не забула — виливаючи тісто на пательню, враховуйте, що оладки збільшаться в розмірі в два рази і тому дотримуйтеся дистанції.
 12. Коли підсмажуєте оладки з вивороту — то не бійтеся, піднімайте їх лопаткою і дивіться як присмажився низ.
 13. Готову партію знімаєте — відразу ж підливайте олію щоб рівень був однаковий.
 14. Олію підлили — не чекайте коли вона нагріється — знову і відразу викладайте тісто і смажте далі.
 15. На другому заході і наступних я вже починаю зменшувати-додавати вогонь (вище про це розповідала). Тому що пательня нагріває сильніше, а нам сильніше не треба.

Джерело